Püütud kala ei ole mõtet püüdma minna

Pärnu jõgi, püüame paadist vimba. Kala nagu võtab ja ei võta ka. Midagi tilgub, aga ei midagi erilist. Ümbruse paatidest saab kala ainult üks vana mees, kes vahetpidamata vimba ja särge üles veab. Vähehaaval kogunevad kõik paadid tema ümber, aga kellelgi teisel nii hästi ei lähe. Kui vanamees pärastlõunal minekule sätib hõivame kiiresti tema koha - nüüd oleme meie eldoraados, nüüd püüame paadi triiki kala täis!


Loe lisaks »


Vimmalaksud 2019

Pole ma eriline "pikalati" mees aga paar korda kevade jooksul käsiõngega särge või vimba püüda on kihvt. Eriti vimba, sest kala on suur ja tamiil vingub kui elukas vooluvees putku pääseda üritab. 


Loe lisaks »


Nutt ja hala

Nädalavahetuse kalapüügid läksid kõik sinna, kuhu päike ei paista. Või kas ikka läksid? Kuidas teha nii, et teiste püütud kalad enda tuju ära ei rikuks?
Reedel sain töölt varem minema ja kell 17 oli paat meres. Täpselt õige aeg õhtuse forellipüügi alustamiseks, sest päev läbi paistnud päike lihtsalt pidi olema soppides vee soojemaks kütnud. Tunne oli mega, pikk nädalavahetus oli algamas ja kohe pidid hakkama kalad tulema. Mootoril käik sisse, kurss esimese kari tippu, vesi oligi 9 kraadi, vise ja kaks kala olid kohe landil järgi, aga näha et väikesed. 
Kala oli meres palju ...


Loe lisaks »


Mis maitseb paremini kui siig

Mulle meeldib toores kala, eelistan seda alati praetud, hautatud, küpsetatud jm versioonidele. Paljudes tekitab toore kala pakkumine okserefleksi aga pooled neist leebuvad, kui saavad aru, et jutt käib õrnalt soolatud värskest kalast. Soolatuna eelistan kindlasti meriforelli, lõhet jaräime, talvel ka ahvenat ja koha. Siiast paremini maitseb neist aga ainult üks ja selleks on vimb. 


Loe lisaks »


Lumetormijärgsed vimmad

Pühapäeva, 30. aprilli õhtu. Rohkem kui ööpäeva rõvedalt marutanud lumetuisune tuul, mis ähvardas pikad pühad täiesti pekki keerata, on lõpuks järgi andnud. Merele asja ei ole, aga mul on vaja Pärnus „Kalastaja“ ajakirja jaoks intervjuu teha ja ühendan kasuliku meeldivaga. Seekord justnimelt niipidi. Lepime Urmasega kokku, et teeme Pärnu jõel kiire õhtuse vimmapüügi ja katsume selle käigus ka jutud ära rääkida. Minu eesmärgiks on saada kolm vimba, täpselt niipaljust viitsin korraga teha üht oma toore kala lemmikretsepti.

Vimb - superhea äkilisekala


Loe lisaks »