Põrsakari

Midagi nii rõõmustavat, kui eile õhtul rajakaamera ette jäänud üheksapealine põrsapunt, pole tükk aega näinud. Sellel jahimaal kohtasin viimati metssigasid möödunud aasta novembri keskel ja pärast seda pole olnud jälgegi.


Loe lisaks »


Jaanimöll

Jaanilaupäeval läks söödaplatsil lahti tõeline möll, sead oleks justkui teadnud, et suurte pidustuste ajal neid keegi segama ei tule. Viiene kesikute punt väisas platsi mitu korda ööpäevas ja isegi keset päist päeva. Meie tööks jäi ainult nende ninaesist täiendamas käia.


Loe lisaks »


Kohtumine metsseaga

Laupäeva, 3. juuni varahommikul kella nelja paiku hiilin ettevaatlikult mööda põldu. Päike on juba tõusnud, aga sooja veel ei anna ja härmatisest hallid talirapsi lehed annavad märku juunikuisest öökülmast. Vastikuvõitu kevad ei suuda sel hetkel aga tuju rikkuda, sest kuldkollases rapsiõieväljas paistab kaugele välja metssea tume selg, mis kaitsva metsa poole liigub. Kuulis mind või tundis lõhna ära, on esimene pead läbiv mõte, kuid jätkan siiski põlluserva poole hiilimist. 
Üheksa suurt metssiga ja kolm põrsast söödaplatsil. Võimalik, et kohtusin sama karjaga.


Loe lisaks »


Rõõmusõnumid

Mitu kuud kadunud olnud seakari, kelle mõttes olin juba maha kandnud, ilmus ootamatult välja. Ei ole neist jagu saanud katk, kehtestatud lihunikunormid ega hundid.  


Loe lisaks »


Hooaja viimane metsseajaht

Vaatamata tööpäevale tegime jahihooaja viimasel päeval väiksema seltskonnaga koerajahi. Minu jaoks on need ühed põnevamad ja actionit täis jahid - koerad hauguvad, adrenaliin on kogu aeg laes ja emotsioone on rohkem kui korraga keresse mahub. 


Loe lisaks »


Kavala emise kari kukkus sisse

Õues on -10 kraadi, üliettevaatlike sammude kiuste teeb jalge all krudisev lumi meeletut lärmi. Öises metsas seakarja poole hiilija kõrvadele tundub see krigin nagu Iron Maideni kontsert
Mitu metssiga on pildil?


Loe lisaks »


kõik ei ole veel kadunud

Mitmes Eesti piirkonnas on metssiga juba haruldane loom, kuid nagu näha ei ole kõik veel kadunud. See, pea kümnepealine seakari, kes elab üsna Tallinna lähedal, on suutnud seni katku valtida. Pidage vastu!

Loe lisaks »


KaruEnnu naine saab rahulikult magada

Esmaspäeva õhtul helistas kaasvõitleja Enn Karu reservohvitseride kursuse päevilt ja kurtis, et sead ei lase enam üldse elada. Karismaatiline Kernu vallavanem elab Ääsmäe-Kernu vana maantee ääres, Muusika külas. Tema majapidamise ümbrus on selline, mis sigadele ilmselgelt meeldib.
Taliraps meeldib metssigadele, kuid ulukikahjustused ei meeldi põllumeestele.

Loe lisaks »


Esimene metssiga

Alates 2014. aastast on mind kalapüügi kõrval paelunud jahipidamine.  Aastaga sain korda nii relva- kui jahiload ja esimeste kuude järel olen arvamusel, et kalapüügis pakub jahile võrdväärset adrenaliini ainult suurte lõhede püük. Kuna riik on harrastusliku lõhepüügi kehtestatud piirangutega peaaegu lõpetanud, siis olen leidnud parema alternatiivi. Erinevalt kudelõhest kõlbab metseapõrsas aga väga hästi süüa.

Esimese metsas tehtud lasu tulemus - kütitud metsseapõrsas.


Loe lisaks »