Sildid:

Kalalaager Ahvenamaal

Märtsi esimestel päevadel käisime esimest korda talvel Ahvenamaal, eemärgiga püüda sikuga ahvenat ja ehk saada jää pealt kätte ka mõni koha. Kohtadest ja kala landieelistustest ei teadnud me suurt midagi ja selle kohta oli tulemus väga hea.

Kohale läksime seekord autoga, sest varustust oli kaasas veidi rohkem kui suvel ja arvasime, et ehk on vaja kalakohtadele ligipääsemiseks autoga sõita. Tegelikult autot muidugi vaja ei onud ja kalakohta saamiseks tulnuks ette võtta ca 30 minutiline jalutuskäik mööda siledat jääd. Nii kummaline kui see ka ei tundu, on laevareis  lennureisist kallim ja järgmine kord läheme ka talvel kindlasti lennukiga.
Meie viieliikmelise seltskonna esimese kala tabasin mina ja see oli kohe koha. Avapaugu peale tundus, et nüüd hakkab kala tulema ja õhtuks roogime välja ämbritäie ilusat koha aga tegelikkuses jäi see kahe päeva ainsaks mõõdukohaks. Ahvenaparve leidsime üles pärastlõunal ja esimese päeva saagiks jäi mul täpselt 10 kilo kala. Teised kõik said õnneks vähem.  
Teisel päeval oli kala aktiivsus langenud ja võtt nirum. Päeva eredamaiks hetkeks võib lugeda kala leidmise täitsa roo servast, meetrisest veest. Uskumatult äge on püük, kui 2-300 grammised ahvenad madalas vees mats ja mats põiklanti ründavad. Niikui lant kukub see ka suhu haaratakse. Kala andis enamvähem iga auk aga mitte lõputult, ikka 5-6 tükki ja siis vaikus.
Kahe päeva peale saime viie püüdja kohta 41kg kala, mis fileeritult ja vaakumpakendatult koju kaasa tulid. Nirule Peipsi talvele on Ahvenamaa täiesti arvestatav alternatiiv, kus mõnusat nädalavahetust veeta.    
Eelmine
13,7
Järgmine
Koprad tegutsevad, tedrekuked kogunevad ja sookured laulavad

Lisa kommentaar

Email again: