PARIM SIIARETSEPT

Sellel postitusel on 6 vastust
"Siig võtab," teatab varahommikul vastiku tilina saatel saabunud tekstisõnum, mis kogu perekonna hommikuune ära rikub. Sellise info peale on iga normaalse kalamehe uni nagu peoga pühitud. Poolteist tundi hiljem laseme paadi vette ja sätime vööri Tallinna sadamate suunas.
Postitusele on lisatud video siiaretsepist.
Kevadine siiapüük võib olla väga mõnus: vedeled paadis, ajad sõbraga mölinat, hoiad molu päikese poole, vaatad, kuidas ridvaotsad kalavõtust märku annavad ja tunned ülevoolavat rõõmu sellest, kui haakimise järel on tunda suure kala sööste. Nii peaks üks ideaalne siiapüük välja nägema, aga just seda ei olnud. Ilm oli pehmelt öeldes vastik, tuul ulus, vihma sadas horisontaalis ja paadis tuli kössitada nii, et raju vastu vahtimist ei peksaks. Siig tõepoolest võttis, aga kahjuks olid enamus neist väikesed.
Päeva suurim siig, kaaluga ca 700gr.
Kokku tuli paati paarkümmend siiga, söögijagu kõlbas neist ka kotti pista. Ausalt - päeva lõpuks on mere- ja kalamehe elu ikkagi ilus, ükskõik milline on ilm ja saak, sest rõõm hästi elatud päevast jääb alles. 

Toidust. Kultusfilmist "Siin me oleme" tuntuks saanud lause "Ma armastan sind nagu siiakala", ei ole öeldud niisama. Siig on tõepoolest üks parimaid kalu soolamiseks ja äkilise tegemiseks. Ma olen näinud ja proovinud mitmeid erinevaid soolamisvariante, siin on aga minu viimase aja lemmikretsept. Autoriõigus ei kuulu mulle aga nii valminud kala on niivõrd maitsev, et seda söövad isegi inimesed, kes tavaliselt toorest kala ei söö ja patt oleks see jagamata jätta.
Kirjuta kommentaaridesse, kuidas sina siiga soolad. 
Eelmine
Rõõmusõnumid
Järgmine
Video: koprajaht

6 vastust

Tõesti, parim siiaretsept!!! Suured tänud! Kaja, 12. juuli 2023
Tõesti, parim siiaretsept!!! Suured tänud! Kaja, 12. juuli 2023
Tõesti, parim siiaretsept!!! Suured tänud! Kaja, 12. juuli 2023
Sandra > ma olen kaide pealt vähe püüdnud, paadis meeldib rohkem ja konkurents koha peale väiksem. Sadmates püüdes erilist vahet pole. Vaja võib minna kahva, kui selle kasutamine on võimalik. Raimo, 5. aprill 2017
Mina kasutan Rose pipart. See annab hoopis parema maitse kui tavaline pipar. Küüslaauku ei kasuta. Rose pipar See tuleb jämedalt purustada. Muu on sama. peeter, 5. aprill 2017
Tere,

Kas on oluliselt vahet ka olnud, kas püüda paadist või kai äärest ?

Sandra
Sandra, 5. aprill 2017

Lisa kommentaar

Email again: