Puuk kärvab ja sääsed hoiavad eemale

Käsi püsti, keda sääsed ja puugid suvises Eesti looduses närviliseks ei aja! Ma olen puukentsefaliidi vastu vaktsineeritud, kuid borrelioosi oht jääb ja iga kehalt leitud puuk teeb natuke närviliseks. Suve jooksul kümmekond leidu ikka, enamjaolt rohkem. Sääsetõrjepihusteid kasutan viimases hädas, sest nende lõhn mulle ei meeldi. Selle suve hakul jõudsid Eestisse Simmsi bugstopper riided, mis on töödeldud permethriniga. Aine, mis peaks eelkõige töötama puukidele, kuid mõjuma ka sääskedele. Proovimistulemused on videos. 

Nii puukide kui sääskedega oli tulemus üsna lihtne. Bugstopper särgile sattunud puuk kaotas väga kiiresti igasuguse orientatsiooni. Ta tuias segaduses veidi ringi, siis hakkas selili kukkuma ja pusserdama, kuni andis otsad. Permethriniga töödeldud riideid mööda ta üles ronida küll ei suuda.
Riided ei meeldi ka sääskedele, kellest julgemad istuvad küll korraks särgile, kuid loobuvad kiiresti. Just olin kaks nädalat seltskonnas, kus õhtuti hullult Bensi jt sääsetõrjevahendeid peale lasti, minule piisas Simmsi särgist, mida sääsed pelgavad nagu tuld. Kui lisada, et riided pakuvad kaitset päikese eest ja on töödeldud ainega, mis takistab ebameeldiva lõhna teket, siis tõeliselt hea kraam meie suves.

Eelmine
10,2

Lisa kommentaar

Email again: