Hõbe on rannas

Nädalavahetusel õnnestus tabada sügise esimesed hõbedased merikad. Suured nad polnud ja koju ma neid ei tassinud aga sügisene meriforellipüük oli nagu ikka emotsiooniderikas - kui kala leiad ja võtma saad, siis elavad nad ainult saba peal ja küünal järgneb küünlale.

Jutud, et hõbedane kala on rannas hakkasid levima juba reedel. Laupäeva pärastlõunal ei pidanud närvikava vastu ja läksin ise proovima. Esimene kala tuli kohe püügi alguses, nagu ikka järgnes tükk tühja maad kuni leidsime koha, kus kala oli koos ja võtt järgnes võtule. Üks neist oli keerutuse järgi ka suurem aga ära ma teda ei näinud ja kindel pole. Äge oli, kokku sain kontakti viie kalaga.
Vaatasin ka natuke päevikut ja nii vara ei ole ma tavaliselt hõbedast kala saanud, kalendri järgi peaks veel paar nädalat ootama. Panen üles mõned varasematel aastatel enamvähem samal ajal tehtud fotod meriforellidest.  Siit leiab natuke võrdlusmaterjali ka ühe Facebookis toimuva verbaalse kakluse juurde, kus arutletakse, kas pildil on meri- või jõeforell ja kas kuderüüs meriforell võib ikka olla kollaka värvuse ja pruunikate täppidega.
Meriforell, püütud Jumindal merest 18. septembril.
Meriforellid, püütud jõest 25. septembril.
Meriforellid, püütud Tallinna lahest 03. oktoobril.
Meriforell, püütud Käsmust 21.oktoobril. Kala võib tunduda hõbedane aga on tegelikult värviga. Samas,  selle kala liha oli ilus punane ja sees marjaalge. Kindlasti ei olnud ta kudeja. Vanameister Marti Banhard kutsub neid "rannaforellideks" ja need on isendid, kes on ka sooja veega kalda all ja seetõttu sellise tooniga. Olen samasuguseid kalu saanud korduvalt. Ma ei tea, kas "rannaforell" oleks talle õige nimetus aga midagi on nende kaladega teistmoodi.
Meriforell, püütud Tallinna lahest 23. oktoobril.
Meriforell, püütud Tallinna lahest 23. oktoobril. Tundub hõbedane aga tegemist on kudejaga, kellel on värvitoon peal ja mari sees.
Igal juhul on hooaeg avatud, kivid teile kottidesse ja konks perse!  

Eelmine
Sööme Eestis kasvanud toitu
Järgmine
Tapjasokk

Lisa kommentaar

Email again: